INFORMACJE

  • Miłośnicy Budnik zapraszają na imprezę “Powitanie Słońca” w Budnikach. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 marca 2014 roku, zbiórka o godzinie 9:00  przy DW Krucze Skały (ul Wilcza 1) w Karpaczu. Później nastąpi wspólna wędrówka do Budnik, gdzie rozpoczęcie spotkania planowane jest na godzinę 11:00, w dawnym centrum Budnik (rozwidlenie na Tabaczanej Ścieżce, gdzie szlak żółty odchodzi w stronę Kowar). W programie będzie uroczyste otwarcie Szlaku Miłośników Budnik oraz pozostałych realizacji z projektu rewitalizacji Budnik. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu w postaci kiełbasy na ognisko. Więcej informacji udzielamy na email, prosimy o kontakt

UWAGA:  Wspólne przejście z Karpacza do Budnik nie ma charakteru wycieczki zorganizowanej. Jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

  • Miłośnicy Budnik zapraszają na imprezę “Pożegnanie Słońca” w Budnikach. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 listopada 2013 roku, zbiórka o godzinie 9:00  przy DW Krucze Skały (ul Wilcza 1) w Karpaczu. Później nastąpi wspólna wędrówka do Budnik, gdzie rozpoczęcie spotkania planowane jest na godzinę 11:00, w dawnym centrum Budnik (rozwidlenie na Tabaczanej Ścieżce, gdzie szlak żółty odchodzi w stronę Kowar). W programie będzie uroczyste otwarcie Szlaku Miłośników Budnik oraz pozostałych realizacji z projektu rewitalizacji Budnik. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu w postaci kiełbasy na ognisko. Więcej informacji udzielamy na email, prosimy o kontakt UWAGA: Wspólne przejście z Karpacza do Budnik nie ma charakteru wycieczki zorganizowanej. Jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.
  • Miłośnicy Budnik spotkają się 16.01.2013 w Kowarach z władzami miasta w celu uzgodnienia możliwości wsparcia naszego projektu.  Mamy nadzieję, że projekt się spodoba i przyspieszy termin realizacji.
  • W celu zbadania historii Budnik miłośnicy wyruszyli do IPN we Wrocławiu dnia 02.01.2013 r. Po przeczytaniu i analizie materiałów opublikujemy ciekawe wiadomości które były schowane przez 50 lat i dopiero teraz zostaną odkryte
  • Zapraszamy na coroczne spotkanie pt ” Pożegnanie Słońca” w Budnikach. Spotkanie odbędzie się  24 Listopada sobota o godzinie 11.00 w centrum Budnik (rozwidlenie szlaku Tabaczana Ścieżka – żółty szlak do Kowar). Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby. Więcej informacji udzielamy na email, prosimy o kontakt  ( ogłoszenie archiwalne)
  • Informujemy, że przygotowaliśmy projekt pt. „PROJEKT ŚCIEŻKI TURYSTYCZNEJ DAWNEJ OSADY GÓRSKIEJ BUDNIKI” obecnie trwają rozmowy z urzędami i instytucjami w sprawie jego realizacji.
  • Miłośnicy Budnik chcieliby poinformować wszystkich zainteresowanych, że trwają rozmowy z urzędami i innymi instytucjami pozarządowymi na temat postawienia tablic informacyjnych o Budnikach i zapomnianym pięknu tamtych lat.
  • Dnia 16 Marca 2012 r. zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu „Przywitanie Słońca”  więcej informacji zamieścimy na stronie lub proszę o kontakt z nami. ( ogłoszenie archiwalne)
  • Zapraszamy chętnych i zainteresowanych dawną osadą górską Budniki do kontaktu z nami,mile widziane byłyby osoby które znają historię tego miejsca.Miały styczność z ludźmi tam mieszkającymi lub w okresie lat pięćdziesiątych tam pracującymi.Myślimy, że byłyby to wycieczki historyczno-edukacyjne.Naszym marzeniem jest stworzenie Towarzystwa Osady Górskiej Budniki.Istnieje wiele materiałów w internecie,ale czasami wiedza bezcenna tkwi w osobach które miały bezpośrednią styczność, jak studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy jeździli tam na obozy rekonwalescencyjne. Strona ta jak i wycieczki w piękne,mało znane rejony Karkonoszy mogłaby służyć następnym pokoleniom na przyszłość w poznawaniu historii tych stron.
Scroll to Top